Torba Gezi Rehberi

Tek bir girişi var Bodrum’un. İster arabanızla gelin ister uçakla sağ tarafında uçsuz bucaksız Ege Denizi’nin bulunduğu bu yolu kullanarak ulaşabiliyorsunuz gideceğiniz yere. Bodrum’un güzel deniz manzarası eşliğinde zamanın nasıl geçtiği anlaşılmadan varılmış oluyor Torba Kavşağına. Buradan içeriye devam ettiğinizde kuş cıvıltıları ve rengarenk çiçeklerle dolu keyifli bir sahil kasabası çıkıyor karşınıza. Torba’ya hoşgeldiniz!

Torba, Bodrum, Couple Coffee Joy

Konaklama

Torba’da konaklama için oldukça fazla seçeneğiniz mevcut. Dilerseniz Torba’nın içine girmeden önce yol üzerinde bulunan lüks otellerde, dilerseniz Torba Sahili’ndeki butik otellerde, dilerseniz de küçük pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Konu Torba’da konaklama olunca bizim önerimiz kesinlikle sahil kıyısında bulunan oteller. Bu otellerde konaklamanın en güzel tarafı denizin hemen yanı başında olmak. Odanızdan çıkıp hemen denize gitmeyi, sahile yakın olup bol bol yürüyüş yapmayı seviyorsanız Torba Sahili’nde bulunan butik otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Biz önceki gidişimizde Voyage Torba Private’da kalmıştık. Hem sahile yakınlığıyla hem de odaların hemen önünde bulunan havuzuyla bizce burası oldukça keyifli bir otel. Tatilinizde bol bol dinlenmek ve Bodrum güneşinin tadını doyasıya çıkartmak istiyorsanız Voyage Torba Private’da kalmayı tercih edebilirsiniz.

Voyage Torba Private, Bodrum, Couple Coffee Joy

Yeme-İçme

Torba’da yeme-içme denilince bizim aklımıza ilk olarak deniz kenarında yer alan restoranlar geliyor. Bir tarafında masmavi duru bir denizin diğer tarafında ise yemyeşil ağaçların bulunduğu Torba Sahili’nde oturmak bizce oldukça keyifli.

İlk önerimiz sıcacık ortamıyla bölgeye tam bir sahil kasabası havası katan Gonca Balık. Keyifli bir akşam yemeğinde Bodrum’un tadını çıkartmak için gidilebilecek en iyi adreslerden. Özellikle balıkları ve mezeleri oldukça lezzetli. Bir diğer önerimiz ise Casa Dell’Arte Hotel bünyesinde hizmet veren Ninu Restaurant ve Casa Hermanas Restoran & Bar. Anadolu ve Akdeniz mutfağından yenilikçi lezzetleri tadabileceğiniz Ninu Restaurant’ın menüsü her ay yeniden hazırlanmakta. Sezonun belirli dönemlerinde yaratıcılıklarıyla öne çıkmış şefleri de mutfaklarına konuk ediyorlar. Casa Hermanas Restoran & Bar ise hem keyifli bir akşam yemeği yemek için hem de lezzetli kokteyller tatmak için tercih edilebilecek şık bir adres. Dilerseniz gün batımında düzenledikleri happy-hour’a katılarak lounge-müzik eşliğinde kokteylinizi içerken eşsiz deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Torba’da mutlaka gidilmesini önerdiğimiz ilk yer Casa Dell’Arte Hotel’de bulunan sanat galerisi. Yemyeşil ağaçlar içinde, denizin hemen kenarında bulunan bu galeri bizce Torba’nın en hoş adreslerinin başında geliyor. Galeride sanatçılar ve akademisyenler eşliğinde resim, seramik ve heykel atölyeleri de düzenlenmekte. Çocuklar için özel eğitimleri de mevcut.

Torba, Bodrum, Couple Coffee Joy

Torba ziyaretimiz sırasında biz tarihi bir gezi yapma fırsatı bulamamıştık. Ancak Legleg Kalıntılarının ve Bizans Manastırı’nın bölgenin tarihi yapılarından olduğunu duyduk. Eğer vaktiniz olursa Torba’da bulunan bu yapıları da ziyaret edebilirsiniz.

Ulaşım

Hem Bodrum’un hareketli gece hayatına yakın olayım hem de gündüzleri kafamı dinleyip deniz kenarında dinleneyim diyorsanız Torba’da konaklamayı tercih edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz zaman yaklaşık beş kilometre uzaklıkta bulunan Bodrum Merkeze gidebilir, kalan zamanınızda da denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Neredeyse günün her saatinde Torba-Bodrum arasında gidip gelen minibüsler mevcut.

Torba, Bodrum-Milas Havaalanına da yaklaşık olarak yarım saatlik uzaklıkta bulunmakta. Eğer ki havaalanından otelinize giderken yollarda zaman harcamak istemiyorsanız Torba’da konaklamak iyi bir fikir olabilir. Servis kullanmanız durumunda Torba Kavşağı’nda inebilir ve buradaki taksi durağından bir araca binerek otelinize ulaşabilirsiniz. Torba Kavşağı’ndan Torba Merkeze gitmek yaklaşık olarak 5 dakika sürüyor.

Bodrum ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın