Roma’nın En Tatlı 6 Durağı

Roma’da tatlı ve gelato (dondurma) yenebilecek en iyi 6 mekanı bu yazıda listeledik. Bir çoğu klasikleşmiş isimlerden olan bu mekanlara uğramayı ihmal etmeyin deriz.

Roma’nın en iyi kafelerini yazdığımız, “Roma’da Kahve İçilebilecek En İyi 9 Adres” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1. Venchi

1878’den beri hizmet veren Venchi, çikolata ve gelato konusunda klasikleşmiş bir isim. Sadece Roma’da değil İtalya’nın çoğu şehrinde bir Venchi şubesi bulmak mümkün. Çeşit çeşit hazırladıkları çikolataları ve taze gelatoları mutlaka denemelisiniz.

Via del Corso 335 – Via degli Orfani 87 – Via della Croce 25/26

Venchi, Rome, Couple Coffee Joy 2. Pompi

Roma’da tiramisu nerede yenir sorusunun ilk cevabı kesinlikle Pompi. Meyveli, çikolatalı ve sade hazırladıkları tiramisuları kesinlikle denenmeli. Diğer tatlı çeşitleri ve gelatoları da oldukça taze ve lezzetli.

Via della Croce 82 – Via Cola di Rienzo 313

Pompi, Rome, Couple Coffee Joy

3. Frigidarium

Girişinde her daim sıra olan klasikleşmiş adreslerden bir tanesi de Frigidarium. 1988’den beri hizmet veren Frigidarium’da bir sürü değişik çeşitte gelato bulmak mümkün.

Via del Governo Vecchio 112

Frigidarium, Rome, Couple Coffee Joy

4. Ice Crome

Küçük ve şirin bir gelatocu olan Ice Crome, Roma’da taze ve lezzetli bir gelato yenilebilecek en güzel mekanlardan. Piazza Novana’nın oldukça yakınında bulunan bu şirin dükkanın önündeki banklara oturup sokağı izlemek de oldukça keyifli oluyor.

Via del Governo Vecchio 85

Ice Crome, Rome, Couple Coffee Joy

5. Zum

Tatlılarını oldukça beğendiğimiz bir diğer adres ise Zum. Campo de Fiori’nin hemen yanında bulunan bu şirin mekan gün içinde dinlenmek için harika bir adres. Çeşit çeşit hazırladıkları tiramisuları mutlaka denenmeli.

 Piazza del Teatro di Pompeo 20

Zum, Rome, Couple Coffee Joy

6. Gelateria S. M. Maggiore

Santa Maria Maggiore Bazilikası’nın hemen ilerisinde bulunan Gelateria S. M. Maggiore, Roma’da gelato yenilebilecek en iyi adreslerden. Organik gıdalar kullanarak her gün taze hazırladıkları gelatoları kesinlikle denemeye değer.

Via Cavour 93a-95

Gelateria S. M. Maggiore, Rome, Couple Coffee Joy

Bir Cevap Yazın