Roma’da Kahve İçilebilecek En İyi 9 Adres

Adeta bir kahve cenneti olarak nitelendirilebilecek Roma’da o kadar çok kafe var ki insan nereye gideceğini şaşırıyor. Biz on günlük Roma seyahatimizde çok sayıda kafeyi ziyaret etme fırsatı bulduk ve bunların en iyilerini bu yazıda listeledik. Roma’nın en ünlü, en eski ve en keyifli kafelerinden bahsettiğimiz bu yazıdaki adresleri es geçmemenizi ve mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Uyarı: İtalya’daki kafelerin çok büyük bir çoğunluğunda barda ve masada fiyatlandırma farklı oluyor. Örneğin bir kafenin barında espressoya 1 Euro ödemeniz gerekirken aynı kafenin masasına oturursanız bu fiyat 2 Euro civarına çıkıyor.

Roma ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

1. Antico Caffé Greco

Caffé Greco Roma’da iyi bir kahve içmek için gidilebilecek en popüler adreslerden. Piazza Spagna ve Via del Corso’yu birbirine bağlayan Via Condotti’de yer alan Caffe Greco 1760’dan beri hizmet vermekte.

Via dei Condotti, 86

Antico Caffé Greco, Rome, Couple Coffee Joy

2. Giolitti

Roma’da oldukça beğendiğimiz kafelerden bir diğeri ise Giolitti. Leziz tatlılar, taze sandviçler, rengarenk dondurma çeşitleri ve lezzetli kahveler… 1990’dan beri hizmet veren Giolitti Roma’da mutlaka gidilmesi gereken adreslerden bir tanesi.

Via Uffici del Vicario, 40

 Giolitti, Rome, Couple Coffee Joy

3. La Casa Del Caffé Tazza D’oro

Pantheon’un hemen yanında yer alan La Casa De Caffé Roma’da es geçilmemesi gereken adreslerden. Gün içinde iyi bir kahve içmek ve lezzetli tatlılarından yemek için buraya uğramayı ihmal etmeyin deriz. Kafenin hemen yanında kahve çekirdeklerinden satın alabileceğiniz bir dükkan da mevcut.

Via degli Orfani, 84

La Casa Del Caffé Tazza D’oro, Rome, Couple Coffee Joy 

4. Canova Tadolini

Canova Tadolini Roma’da gittiğimiz en orijinal kafeydi. Müze konsepti bu kafe içerisinde heykelleri izleyip kahve içmek bizce oldukça keyifli oluyor. Piazza del Popolo ve Piazza Spagna’ya oldukça yakın olan bu kafeyi gezi listenize mutlaka ekleyin deriz.

Via del Babuino 150/A

 Canova Tadolini, Rome, Couple Coffee Joy

5. Ciampini

Kahvesini oldukça beğendiğimiz bir diğer adres ise Ciampini. Piazza San Lorenzo’da bulunan bu kafede dilerseniz barda kahve içebilir, dilerseniz de meydandaki masalarına oturup yemek yiyebilirsiniz. Günün her saatinde gidilebilecek güzel ve keyifli bir adres.

Piazza San Lorenzo in Lucina, 29

Ciampini, Rome, Couple Coffee Joy

6. Sant’ Eustachio Il Caffé

Hem kahvesini hem de ortamını çok sevdik Sant’ Eustachio Il Caffé’nin. Uzun Roma seyahatimizde barda durmak yerine masada oturmayı tercih ettiğimiz tek kahve dükkanı oldu. Şirin bir sokakta oturup güzel bir kahve eşliğinde Roma’nın tadını çıkarmak oldukça keyifliydi. Roma’ya gittiğinizde 1938’den beri hizmet veren bu güzel kafeye bir uğrayın deriz.

Piazza Sant’Eustachio, 82

Sant’ Eustachio Il Caffé, Rome, Couple Coffee Joy

7. Sciascia Caffé

Vatikan yakınında güzel bir kahve içmek için favorimiz kesinlikle 1919’dan beri hizmet veren Sciascia Caffe. Girişteki masalarda yer bulursanız kahvenizi içerken keyifli Roma sokaklarını izlemeyi ihmal etmeyin deriz.

Via Fabio Massimo, 80/a

 Sciascia Caffé, Rome, Couple Coffee Joy

8. I Dolci Di Nonna Vincenza

Roma’nın sakin bir sokağında yer alan I Dolci Di Nonna Vincenza gün içinde dinlenip kahve içmek için gidilebilecek keyifli bir mekan. Atıştırmalıkları ve tatlıları da oldukça lezzetli.

Via Arco del Monte, 98a/98b

I Dolci Di Nonna Vincenza, Rome, Couple Coffee Joy

9. Barnum Café

Piazza Novana yakınında bir ara sokakta yer alan Barnum Café günün farklı saatlerinde farklı konseptlerde hizmet vermekte. Örneğin sabah 9.00-11.30 arası kahvaltı servis edilirken akşam 18.00-02.00 arası kokteyl servisi oluyor. Biz Barnum Café’nin en çok kahvelerini ve atmosferini beğenmiştik. Vegan kruvasan çeşitlerinin oluşu ise özellikle dikkatimizi çekmişti.

Via del Pellegrino 87

Barnum Café, Rome, Couple Coffee Joy

Bir Cevap Yazın