Positano’da Yapılacak En Güzel 6 Şey

Amalfi Sahili’nin en gözde adreslerinden biri olan Positano’da yapmadan dönmeyin dediklerimizi bu yazıda listeledik. Positano’da gezilecek yerleri, Positano’da mutlaka yapılması gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Positano’da Neler Yapılır?

1. Spiaggia Grande ve Spiaggia Fornillo Plajlarında Yüzün

Positano’nun en ünlü iki plajı olan Spiaggia Grande ve Spiaggia Fornillo’ya gitmeden olmaz. Özellikle sabah saatlerinde bölge henüz kalabalıklaşmamışken bu plajlarda vakit geçirmek oldukça keyifli oluyor.

Positano, Couple Coffee Joy

2. İki Plaj Arasındaki Yolda Yürüyüş Yapın

Spiaggia Grande ve Spiaggia Fornillo arasındaki yol mükemmel bir manzaraya sahip. Gün içinde burada yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin deriz.

Positano, Couple Coffee Joy

3. Santa Maria Assunta Kilisesi’ni Ziyaret Edin

Positano’nun en ünlü yapılarından biri olan Santa Maria Assunta Kilisesi, Positano’da mutlaka gidilmesi gereken adreslerden bir tanesi. Tarihi 10. yüzyıla uzanan bu kilise Positano’nun kültürel ve mimari tarzını yansıtan en önemli yapıların başında geliyor.

Santa Maria Assunta Kilisesi, Positano, Couple Coffee Joy

4. Il Tridente Restaurant’ta Dinlenme Molası Verin

Positano’da en sevdiğimiz adreslerden biri olan Il Tridente Restaurant, gün içinde dinlenmek için oldukça keyifli bir mekan. Positano’nun kalabalık yapısına karşın burası oldukça sessiz ve sakin bir adres. Şahane bir manzaraya sahip bu restoranda Positano’yu izlemenin keyfi bir başka oluyor. Gün içinde bir şeyler içmek ya da keyifli bir yemek yemek için Il Tridente Restaurant’a mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Il Tridente Restaurant, Positano, Couple Coffee Joy

5. Via Cristoforo Colombo’da Yürüyüş Yapın

Rengarenk evlerle dolu Positano’nun klasikleşmiş manzarasını izlemek için gidilebilecek en güzel adreslerden bir tanesi Via Cristoforo Colombo. Bir tarafı mükemmel bir Positano manzarasını gören öbür tarafında ise birçok küçük dükkan ve restoran olan bu yolda mutlaka yürüyüş yapmalısınız.

Positano, Couple Coffee Joy

6. Paths of the Gods Yolu’nda Yürüyüş Yapın

Amalfi Sahili’ni ve Positano’yu tepeden izleyebileceğiniz Paths of the Gods (Il Sentiero degli Dei) bölgenin en mükemmel manzaralarından birine ev sahipliği yapıyor. Positano’dan biraz uzakta yer alan bu yola ulaşmak için otobüs ya da taksi kullanabilirsiniz. 8 kilometrelik bu yolun tamamını yürümek yaklaşık olarak 3 saat sürmekte.

Positano, Couple Coffee Joy

Bir Cevap Yazın