Oslo’nun En İyi 6 Restoranı

Oslo‘da en beğendiğimiz kafeleri önceki yazımızda anlatmıştık. Bu yazımızda ise Oslo’nun en iyi restoranlarını derledik. Oslo’ya gittiğinizde Norveç mutfağına özgü yemekleri tatmak için mutlaka bu restoranlara uğramalısınız.

1. Grand Café

Grand Café Oslo’nun klasikleşmiş restoranlarından biri. Şehrin en ünlü caddesi olan Karl Johans Gate’de bulunan Grand Café 1874 yılında açılmış. Norveç mutfağı ağırlıklı bir menüye sahip olan bu restoran aynı zamanda 2020 Michelin Rehberi’nde yer alıyor.

Grand Café | Oslo

2. Festningen

2020 Michelin Rehberi’ndeki restoranlardan bir diğeri olan Festningen kesinlikle Oslo’nun en iyi manzaraya sahip restoranı. Akershus Kalesi’nde bulunan Festningen adeta tüm şehre tepeden bakıyor. Norveç mutfağına özgü yemekleri tadabileceğiniz bu hoş restorana mutlaka uğramalısınız.

Festningen | Oslo

3. Engebret Café

Engebret Café Oslo’nun en eski restoranı olarak biliniyor. Oslo’daki diğer birçok restoranın aksine geleneksel bir atmosfere sahip olan Engebret Café’den içeriye girer girmez buranın eski dokusu ve tarihi hissediliyor. Burası aynı zamanda Kültürel Mirası Koruma Direktörlüğü tarafından koruma altına alınmış. Oslo’da Norveç mutfağına özgü yemekleri tadabileceğiniz geleneksek bir restoran arıyorsanız Engebret Café’ye mutkaka uğramalısınız.

Engebret Café | Oslo

4. Lofoten

Lofoten Oslo’nun en iyi deniz ürünleri restoranlarından bir tanesi. Geleneksel bir İskandinav menüsünün modern bir atmosferde sunulduğu Lofoten 2020 Michelin Rehberi’nde bulunmakta. Ayrıca Aker Brygge isimli bölgede bulunan bu restoran hoş bir manzaraya sahip.

Lofoten | Oslo

5. Restaurant Fjord

Oslo’da önerebileceğimiz iyi deniz ürünleri restoranlarından bir diğeri ise Fjord. Buranın en güzel yanı menüsünün sürekli değiştiriliyor olması. Fjord’a bir kez gitmiş olsanız bile ikinci seferde bambaşka yemekler tatma şansınız oluyor.

Restaurant Fjord | Oslo

6. Restaurant Eik

Oslo’da önerebileceğimiz restoranlardan bir diğeri ise Restaurant Eik. 2020 Michelin Rehberi’nde bulunan bu restoran İskandinav mutfağı ağırlıklı bir menüye sahip. 2003 yılında açılmış olan Restaurant Eik güzel bir akşam yemeği için iyi bir seçenek olabilir.

Restaurant Eik | Oslo

Bir Cevap Yazın