Oslo’dan 6 Yeni Keşif

Norveç’te günde 12 milyon bardak kahve satılıyormuş. Hatta Norveççe’de kahve istemek, kahveye ihtiyaç duymak anlamına gelen bir kelime bile varmış: Kaffetørst! Bu yazımızda Oslo‘da keşfettiğimiz 6 yerden bahsettik. Oslo’ya gittiğinizde bu yerlere mutlaka uğramalısınız.

1. Tim Wendelboe

Tim Wendelboe sadece Oslo’nun değil aynı zaman İskandinavya’nın en iyi kahvecilerinden bir tanesi. 2004 yılında dünya barista şampiyonu, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında ise İskandinavya’nın en iyi baristası seçilmiş olan Tim Wendelboe’ya ait bu küçük kahve dükkanına kesinlikle uğramalısınız. Oslo’nun olmazsa olmazlarından olan bu küçük kahve dükkanı günün her saatinde kalabalık oluyor. Ama kesinlikle beklemeli ve kahvelerini denemelisiniz.

Tim Wendelboe - Oslo

2. Haralds Waffle

Haralds Waffle Oslo’da en sevdiğimiz yerlerden bir tanesiydi. Günün her saatinde dolu olan bu küçük dükkanda Oslo’nun en iyi waffle’larını bulabilirsiniz. Brunost isimli geleneksel kahverengi Norveç peynirini bir de waffle’ın içinde denemenizi öneririz.

Haralds Waffle - Oslo

3. Stockfleths

Tarihi 1895 yılına dayanan Stockfleths, Oslo’nun klasik kahve dükkanlarından bir tanesi. Şehrin birçok yerinde bulunduğu için özellikle soğuk havalarda tam bir kurtarıcı oluyor. Kahveleri gibi tatlıları da oldukça lezzetliydi. Günün kahvesini denemenizi öneririz.

Stockfleths - Oslo

4. Erlik Kaffe

Şehir merkezinin sakin bir sokağında bulunan Erlik Kaffe, Oslo’da iyi bir kahve içmek için önerebileceğimiz yerlerden bir diğeri. Biz buranın en çok sakin havasını sevmiştik. İçerisi kimi zaman çok kalabalık olsa da burası saatlerce oturup vakit geçirilecek nadir yerlerden.

Erlik Kaffe - Oslo

5. Joe and the Juice

Havaalanından şehir merkezine kadar birçok yerde bulunan Joe and the Juice, Oslo’nun keyifli mekanlarından. Bizce hem kahveleri hem de meyve suları oldukça başarılıydı. Karl Johans Gate’de bulunan şubesi Oslo’yu gezerken kısa bir mola vermek için uğranabilecek en iyi yerlerden.

Joe and the Juice - Oslo

6. Freira

Karl Johans Gate’te bulunan Freira dışarıdan pek ilgi çekmese de bu küçük çikolata dükkanının içerisinde Norveç’in en ünlü çikolata markası olan Freai’ya ait tüm ürünleri bulabilirsiniz. Mutlaka buraya uğramalı ve Norveç’in en iyi çikolatasını tatmalısınız.

Freia - Oslo

Bir Cevap Yazın