Madrid’in En İyi 9 Restoranı

Madrid’in en iyi 9 restoranını bu yazıda detaylıca anlattık. Çoğunlukla tarihleri 18. ve 19. yüzyıla dayanan bu restoranlar şehrin tarihini ve yemek kültürünü de yansıtıyorlar. Madrid’e gittiğinizde şehrin en ünlü, en etkileyici ve en çok ziyaret edilen bu restoranlarına mutlaka uğramalısınız. İşte Madrid’in en iyi 9 restoranı:

1. Sobrino de Botin

Sobrino de Botin sadece Madrid’in değil aynı zamanda tüm dünyanın en ünlü restoranlarından bir tanesi. 1725 yılında açılmış olan Sobrino de Botin dünyanın en eski restoranı olarak bilinmekte. Madrid’in tarihini ve kültürünü yansıtan bu restoranda İspanyol mutfağının en iyi yemeklerini tadabilirsiniz.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - Sobrino de Botin

2. Casa Alberto

Tarihi 1827 yılına dayanan Casa Alberto, Madrid’in en iyi restoranlarından bir tanesi. Taverna olarak açılmış olan restoran bugün hala bu konseptini koruyor. Casa Alberto’da Madrid’in en ünlü yemeklerini tadabilirsiniz.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - Casa Alberto

3. La Bola

İspanyol yemeklerini tadabileceğiniz geleneksel bir Madrid restoranında oturmak isterseniz La Bola’ya gitmeyi tercih edebilirsiniz. 1870 yılında açılmış olan La Bola, bugün hala kurucusu olan aile tarafından işletilmekte. Cocido isimli geleneksel yemekleri oldukça meşhur.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - La Bola

4. Casa Labra

Geleneksel Madrid tavernalarının en bilinenlerinden bir tanesi Casa Labra. Tarihi bir atmosfere sahip olan bu restoranın tapaslarından mutlaka denemelisiniz.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - Casa Labra

5. Lhardy

1839 yılında açılmış olan Lhardy, bugün Madrid’in en iyi restoranlarından biri olarak bilinmekte. Restoranın atmosferi tarihi ve geleneksel dokusunu oldukça iyi yansıtıyor. Burada geleneksel İspanyol yemeklerini tadabilirsiniz.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - Lhardy

6. Café de Oriente

17. yüzyıldan kalma tarihi bir binanın içerisinde bulunan Café de Oriente, Madrid’de güzel bir yemek yemek için tercih edilebilecek adreslerden. Hoş bir atmosfere sahip olan restoranın dışarısındaki masalar Madrid’in en ünlü yerlerinden olan Madrid Kraliyet Sarayı’nı gören bir manzaraya sahip.

Madrid'in En İyi 9 Restoranı - Café de Oriente

7. Malacatin

1893 yılında açılmış olan Malacatin, Madrid’in en eski restoranlarından bir tanesi. Restoranın dekorasyonu yüz yılı aşkın tarihini oldukça iyi yansıtıyor. İspanyol mutfağının en ünlü yemeklerini burada tadabilirsiniz.

Malacatin

8. Café Central

Caz müziği sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir adres Café Central. Geniş bir menüye sahip olan Café Central’de her akşam farklı bir ismin konseri oluyor. Önceden internetten rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin, yoksa konser saatinde yer bulamayabilirsiniz.

Café Central

9. Café Comercial

Hem İspanyol mutfağına hem de dünya mutfağına özgü yemekleri bulabileceğiniz Café Comercial neredeyse günün her saati kalabalık oluyor. Madrid’in en iyi restoranları arasında gösterilen Café Comercial’ın tarihi 1887 yılına dayanmakta.

Café Comercial

Bir Cevap Yazın