Madrid’de Tapas Nerede Yenir?

İspanyol mutfağı denilince akla ilk gelen yemeklerden biri tapastır. Binbir çeşidi olan bu küçük İspanyol mezelerini Madrid‘in birçok yerinde bulabileceğiniz geleneksel tapas barlarda tadabilirsiniz. Madrid’de iyi bir tapas yemek için gidilebilecek yerleri bu yazıda anlattık.

İlk olarak Madrid’in ünlü tapas caddesi Calle de la Cava Baja’dan bahsetmek istiyoruz. Burası bir sürü tapas barın bulunduğu küçük bir cadde. Özellikle akşam saatlerinde buraya kesinlikle uğramalısınız.

Calle de la Cava Baja - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

1. La Casa del Abuelo

La Casa del Abuelo, Madrid’de iyi bir tapas yemek için gidilebilecek yerlerden ilki. 1906 yılında açılmış olan La Casa del Abuelo hala aynı aile tarafından işletiliyor. İçerisi ise klasik bir restorandan ziyade oldukça sıcak ve samimi.

La Casa del Abuelo - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

2. La Perejila

La Perejila Calle de la Cava Baja’daki en meşhur tapas barlardan bir tanesi. Menüsü Endülüs mutfağından ilham alınarak hazırlanmış. Küçük, şirin ama bir o kadar da kalabalık olan La Perejila’ya uğramalısınız. Özellikle akşam saatlerinde içerisi çok keyifli oluyor.

La Perejila - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

3. Bodegas Ricla

Madrid’in ünlü meydanlarından Plaza Mayor’un çok yakınında bulunan Bodegas Ricla geleneksel ve küçük bir tapas bar. 1867 yılında açılmış olan Bodegas Ricla bugün hala aynı aile tarafından işletilmekte. Her ne kadar turistik bir yerde olsa da burada yaşayan kişilerin de sıkça uğradığı bir mekan. Özellikle akşam saatlerinde çok kalabalık olsa da bizce beklemeye değer.

Bodegas Ricla - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

4. Casa González

Casa González, tam olarak İspanya’ya özgü tipik bir tapas bar. 1931 yılında açılmış olan bu tapas barın menüsünde çeşit çeşit tapasa ek olarak 200’den fazla da şarap mevcut. Özellikle akşam saatlerinde oldukça kalabalık olduğu için gitmeden rezervasyon yapmalısınız.

Casa González - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

5. Txakolina

Txakolina Calle de la Cava Baja’nın bilinen tapas barlarından. Burası özellikle Madrid’de yaşayan birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Pintxos isimli tapaslarını mutlaka denemenizi öneririz.

6. Casa Toni

Madrid’de iyi bir tapas yemek için önereceğimiz son yer ise Casa Toni. Burada çeşit çeşit tapasların yanında İspanyol mutfağına özgü birçok yemeği de tadabilirsiniz. Geleneksel ve klasik bir armosfere sahip Casa Toni’de Madrid’in en iyi tapaslarını bulabilirsiniz.

Casa Toni - Madrid'de Tapas Nerede Yenir?

Bir Cevap Yazın