Kahverengi Roastery | Bozcaada

Rengarenk Bozcada evleriyle dolu Rum Mahallesi’nde yer alan Kahverengi Roastery, iyi bir kahve içmek ve  Bozcaada sokaklarının tadını çıkarmak için oldukça iyi bir seçenek.

“Bozcaada Gezi Rehberi: ‘En’leriyle Bozcaada” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kahverengi Roastery Bozcaadakahverengi_bozcaada / instagram

Ada’nın ruhunu yansıtan özenli sunumlar, sıcacık bir ortam, keyifli müzikler, özenle kavrulmuş kahveler…

Bu kadar güzel noktanın bir arada bulunduğu Kahverengi Roastery, bir gidenin bir kez daha gitmek isteyeceği cinsten bir mekan. Biz, kısa tarihimizde Kahverengi Roastery’i birkaç kez ziyaret ettik ve çeşitli kahvelerini deneme fırsatımız oldu. Her seferinde de bize sunulan ikramlardan memnun bir şekilde ayrıldık. O nedenle gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz ki sipariş ettiğiniz hiçbir kahve sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Kahverengi Roastery Bozcaada, Couple Coffee Joy

Eğer iyi demlenmiş bir kahve içmeyi sevenlerdenseniz aeropress, chemex ve v-60 teknikleriyle hazırlanmış kahvelerini tatmanızı kesinlikle öneririz. Alışkın olduğumuz demleme yöntemlerinden farklı olarak hazırlanan bu kahveler daha yoğun aromalı ve kolay içimli oluyor.

Kahverengi Roastery Bozcaada, Couple Coffee Joy

Şunu da söylemeden geçmeyelim: Kahvesini eline alıp Bozcaada sokaklarını turlamak isteyenler için karton bardakta kahve imkanını da sunuyor Kahverengi Roastery.

Kahverengi Roastery Bozcaada, Couple Coffee Joy

Eğer Bozcaada’yı ziyaret ederseniz, Kahverengi Roastery’e bir uğrayın deriz. Kahvelerini deneyin, arnavut kaldırımlarda dinlenmenin tadını çıkartın. Ne olur ne olmaz diyerek adresi aşağıya bırakıyoruz. Ancak Rum Mahallesi’nde küçük bir gezintiye çıkarsanız siz daha adres aramaya başlamadan Kahverengi Roastery karşınıza çıkacaktır.

Kahverengi Roastery Bozcaada, Couple Coffee Joy

Adres: Sakarya Sokak no:16, Bozcaada, Çanakkale

Bir Cevap Yazın