İstanbul’daki En Keyifli Starbucks Şubeleri

Alışveriş merkezlerinde, metro istasyonlarında, meydanlarda, sokaklarda, kısacası adımızı attığımız çoğu yerde bir Starbucks şubesine rastlıyoruz. Kimi zaman bilmediğimiz bir kafede oturmaktansa lezzetine güvendiğimiz Starbucks’a gitmeyi tercih ediyoruz.

Bu yazımızda İstanbul içinde en beğendiğimiz ve en keyifli bulduğumuz Starbucks şubelerinden bahsettik. Lezzetli bir kahve içerken keyifli zaman geçirdiğimiz bu adresleri umarız ki sizde beğenirsiniz.

Bebek

Denizin hemen kenarında bulunan Bebek Starbucks’un manzarası tek kelimeyle harika. Enfes boğaz manzarasına Asya yakasının yemyeşil doğası, küçük tekneler ve rengarenk çiçekler eşlik ediyor. Arkadaşlarla buluşmak için de, şahane manzaraya karşı kitap okumak için de, çalışmak için de rahatlıkla gidilebilir Bebek Starbucks’a. Özellikle sabahın erken saatlerinde, kalabalık artmadan gidip sakin İstanbul’u izlemek bizce çok keyifli oluyor.

Bebek Starbucks, Couple Coffee Joy

Ortaköy

Ortaköy bize hep çok kalabalık ve gürültülü gelmiştir. Ancak Starbucks, Ortaköy’ün bu yorucu tarafının aksine oldukça sakin. Özellikle içerisi o kadar sakin ki insanlar birbiriyle konuşurken sessiz olmaya, diğer masaları rahatsız etmemeye gayret gösteriyorlar. Oldukça merkezi olmasına rağmen çok kalabalık da olmuyor. Binanın üst katları şahane bir deniz manzarasına sahip.

Ortaköy, Couple Coffee Joy

Karaköy

Tophane tramvay durağının hemen ilerisinde yer alan Starbucks bizce Karaköy kalabalığının içine girmeden kahve içip saatlerce oturulabilecek güzel bir mekan. Üstelik burası, “reserve” konseptli bir Starbucks şubesi. Dilerseniz nadir bulunan kahve çekirdekleri ve özel demleme yöntemleriyle hazırlanan kahvelerini de deneyebilirsiniz. Biz özellikle çalışmak için Karaköy Starbucks’a gitmeyi çok seviyoruz.

Karaköy Starbucks, Couple Coffee Joy

Kabataş

Kabataş Starbucks’u daha önce duymamış olabilirsiniz. Biz de bir gün tesadüfen önünden geçene kadar böyle bir mekanın varlığından habersizdik. Kabataş’ın az ilerisinde Mimar Sinan Üniversitesi’nin hemen karşısındaki bu Starbucks bizce gün içinde hızlı bir kahve içmek, ya da kısa bir öğle molasında kitap okumak için oldukça güzel bir mekan. Özellikle dışarıdaki masalarda oturup sokağı seyretmek çok keyifli oluyor. İçerisi biraz küçük, ancak kesinlikle boğucu değil.

Kabataş Starbucks, Couple Coffee Joy

Moda/Kadıköy

Kadıköy’den tramvayla Moda’ya giderken karşımıza çıkmıştı Moda Starbucks. Orada o kadar ilgimizi çekmişti ki işimizi bitirir bitirmez buraya gidip kahvelerimizi almıştık. Biraz kalabalık olsa da bizce gün ortasında kahve içip arkadaşlarla buluşmak için çok güzel bir yer. Sabah vapura binmeden oturup bir kahve içmek, akşam eve gitmeden kısa bir mola vermek için de oldukça keyifli. Giriş katında dışarıda bulunan masalarda ya da terasta oturmayı tercih ederseniz kahvenizi yudumlarken İstanbul’un hareketli sokaklarını seyredebilirsiniz.

Moda/Kadıköy Starbucks, Couple Coffee Joy

 

Bir Cevap Yazın