Coffee Shelter | Bozcaada

İyi bir kahve içmek, güzel bir müzik dinlemek ve arkadaşlarla uzun sohbetler etmek için yaratılmış bir mekan Coffee Shelter. Bozcaada’nın işlek bir sokağında yer alan bu keyifli kahve dükkanı, hoş dekorasyonu ve kendi kavurdukları kahve çekirdekleriyle hazırlanan kahveleriyle oldukça dikkat çekiyor.

“Bozcaada Gezi Rehberi ‘En’leriyle Bozcaada” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Coffee Shelter Bozcaada, Couple Coffee Joy

Coffee Shelter’da bizi en çok etkileyen nokta ilkokul sıralarında oturma konsepti oldu. Arka arkaya dizilmiş ilkokul sıralarını andıran masalar ve banklar oldukça sıcak bir hava katmış mekana. Üstelik dekorasyon sadece bununla da sınırlı değil. Duvarda asılı duran dart tahtası, tebeşirle kahve çeşitlerinin yazıldığı kara tahta, posterler… Adeta her şey birbirini tamamlıyor burada.

Orta Amerika, Güney Amerika, ve Afrika’dan seçtikleri ve kendi kavurdukları kahve çekirdekleriyle hazırladıkları kahveleri de oldukça başarılı. Bizim Coffee Shelter için iki favorimiz oldu: Ice green thai ve cold brew. Tayland’a özgü soğuk bir çay olan ice green tai mutlaka denenmesi gereken bir içecek. Daha önce hiç karşımıza çıkmamış olan bu içeceği biz ilk defa Coffee Shelter’da denedik ve oldukça beğendik. Gelelim cold brewa… Alışılagelmiş olan damıtma yönteminin aksine demleyerek hazırladıkları cold brewları yoğun bir aromaya sahip ve oldukça lezzetli.

Coffee Shelter Bozcaada, Couple Coffee JoyYazıyı bitirmeden son bir tavsiye: Dönüş vapuruna yetişmeden önce Coffee Shelter’dan bir kahve almayı sakın ihmal etmeyin.

Adres: Alaybey Mah. Çınarçeşme Sok. No:5, Bozcaada, Çanakkale

Bir Cevap Yazın