Bodrum’da Nerede Kalınır?

Bir tatil planı yapmak bizce hiç de kolay değil. Özellikle konaklanacak en uygun adresi seçmek için gidilecek yeri iyice araştırmak gerekiyor. Oldukça geniş bir coğrafyada yer alan ve her bölgesinin kendine has bir güzelliğe sahip olduğu Bodrum için bu seçimi yapmak çoğu zaman pek de kolay olmuyor.

Bodrum’da nerede konaklayacağınızı planlarken nasıl bir tatil istediğinize karar vererek başlayabilirsiniz. Örneğin sessiz sakin bir tatil istiyorsanız fazla kalabalık olmayan bir yeri, hiç yerinizde durmayacağınız sabah akşam eğleneceğiniz bir tatil geçirmek istiyorsanız da eğlence hayatıyla ünlenmiş bir adresi tercih edebilirsiniz. Planlamanızı yaparken yoğun tarihlerden uzak durmanızı ve rezervasyon işlemlerinizi erkenden tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde neredeyse yarı yarıya bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Bodrum’da konaklanabilecek birbirinden güzel yerleri bir araya getirdik. Karar vermesi zor olsa da önceliklerinizi belirleyerek size en uygun adresi bulabilirsiniz.

Bodrum ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Bodrum, Couple Coffee Joy

Bodrum Şehir Merkezi

Şehir merkezi Bodrum’un en hareketli ve en kalabalık kısımlarından. Eğer ki sessiz sakin bir tatil planlıyorsanız ve deniz kum güneş için Bodrum’a geliyorsanız bizce şehir merkezi size pek de uygun bir yer değil. Aksine burası hareketli bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça iyi bir adres. Merkez konumunda oluşu nedeniyle ulaşım oldukça kolay. Gitmek istediğiniz her yere buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otogarda bulunan minibüsler ve servis araçları günün her saatinde birçok yere hareket ediyor.

Bodrum Şehir Merkezi, Couple Coffee Joy

Torba

Bizce Torba kafa dinlemek ve keyifli bir tatil yapmak için en güzel adreslerden. Konumu kalabalığın içine girmeden Bodrum’un tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. Torba’da upuzun sahilin kenarında yer alan birçok butik otel mevcut. Duru bir denize komşu, palmiyelerle iç içe olan bu oteller yaz tatili için ideal. Bizim Torba’da en sevdiğimiz yer kuşkusuz ki upuzun sahili oldu. Dilerseniz burada yürüyüş yapabilir, dilerseniz de iskele üzerine kurulan restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Torba, havaalanı ve şehir merkezine eşit uzaklıkta bulunuyor. Bu nedenle ulaşım oldukça kolay.

“Torba Gezi Rehberi” yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Torba, Bodrum, Couple Coffee Joy

Bitez

Bitez’in denizi ve upuzun sahil şeridi deniz kum güneş üçlüsünden faydalanmak için oldukça ideal. Ancak, kimi dönemlerde oldukça kalabalık olabiliyor. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle ulaşım açısından da oldukça avantajlı. Eğer ki merkeze yakın olmak istiyorsanız ama aynı zamanda denizin de keyfini çıkarmak istiyorsanız Bitez’e gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Bitez, Bodrum, Couple Coffee Joy

Gümbet

Gümbet Bodrum’un en hareketli noktalarından. Ancak günün her saatinde hareketli ve kalabalık oluşu biraz can sıkıcı olabiliyor. Bizce dinlenmek için pek de iyi bir adres sayılmaz. Burası genelde hareketli gece hayatı için tercih ediliyor, ancak Bodrum’da daha kaliteli eğlence bulabileceğiniz birçok farklı yer de mevcut. Diğer ünlü koylara kıyasla denizi pek güzel sayılmaz. Gümbet’in en iyi tarafı şehir merkezine yakın oluşu. Konumu ulaşım açısından oldukça avantajlı.

Gümbet, Bodrum, Couple Coffee Joy

Turgutreis

Eğer ki tatilimde hem dinleneyim hem de gezip eğleneyim ama ortalık öyle çok kalabalık olmasın diyorsanız Turgutreis’e gitmeyi tercih edebilirsiniz. Turgutreis Bodrum’da yeni yeni popüler olmaya başlamış noktalardan,  bu nedenle diğer birçok yere kıyasla daha az kalabalık oluyor. Burada tam bir kasaba havası hakim. Yakınlarda çok sayıda ev bulunması nedeniyle bir tatil beldesinden ziyade yaşanacak yer hissi uyandırıyor insanda. Bizce Turgutreis’in en güzel noktalarından biri de marinası. Burada birçok ünlü mağaza ve restoran bulunuyor. Günün erken saatlerinde mağazaları dolaşıp kahve içmek için de akşam saatlerinde keyifli bir yemek yemek için de oldukça güzel bir adres. Turgutreis’e ulaşım için havaalanından ya da şehir merkezinden kalkan servis araçlarını kullanabilirsiniz.

Turgutreis, Bodrum, Couple Coffee Joyflickr.com/bodrummedia

Akyarlar

Akyarlar Bodrum’da yeni yeni rağbet görmeye başlamış yerlerden. Bu nedenle diğer adreslere kıyasla daha az otel bulunuyor ve fiyatlar genel olarak daha uygun. Daha yeni adının duyulmuş olmasının en iyi yanı kalabalığın buraya akın etmiyor oluşu. Sessiz ve sakin bir tatil yapmak için en ideal adreslerden. Denizi kesinlikle görülmeye değer. Rüzgar sörfü için de oldukça elverişli. Ancak ulaşım konusunda biraz sıkıntılı bir mevki. Buraya direkt havaalanından ulaşım biraz zor, öncelikle Turgutreis’e gidip oradan minibüsler ile Akyarlara geçiliyor. Şehir merkezinden yarım saatte bir kalkan minibüsler de mevcut.

Akyarlar, Bodrum, Couple Coffee Joy

Ortakent

Yahşi plajıyla ünlü Ortakent, upuzun bir sahil şeridine ev sahipliği yapıyor. Denizi oldukça berrak ve temiz. Sahilinde birçok küçük restoran ve plajın bulunduğu Ortakent’te iç kısımlara gidildikçe birçok alışveriş merkezine rastlamak mümkün. Ancak diğer yerlere kıyasla daha az bilinmesi nedeniyle fazla otel seçeneği mevcut değil.

Bodrum, Couple Coffee Joy

Gümüşlük

Gümüşlük Bodrum’un en huzurlu noktalarından. Denizi ve plajları genellikle sakin oluyor. Deniz kenarında yer alan renkli restoranlar bölgeye tam bir kasaba havası katıyor. Gümüşlükte çok fazla otel seçeneği yok, ağırlıklı olarak oda kahvaltı hizmet veren pansiyonlar mevcut. Ulaşım için şehir merkezinden kalkan minibüsler kullanılabilir.

Gümüşlük, Bodrum, Couple Coffee Joyflickr.com/yilmazoevuenc

Yalıkavak

Yalıkavak hem dinlenmek, hem eğlenmek, hem de gezip dolaşmak isteyenler için oldukça güzel bir adres. Burası kimi zaman bir kasabaya kimi zaman ise kalabalık bir şehre benziyor. Denizi oldukça güzel, birçok plaj da mevcut. Dilerseniz sessiz sakin bir plajı tercih ederek dinlenebilir, dilerseniz de hareketli bir plaja giderek bütün bir gün eğlenebilirsiniz. Yoğun sezonlarda oldukça kalabalık oluyor, ancak ona rağmen kesinlikle gitmeye değer. Daha sessiz sakin haliyle Yalıkavak’ı ziyaret etmek isterseniz bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Ulaşım için şehir merkezinden kalkan servis araçlarını ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Havaalanından uzak oluşunu göz önüne alıca araba kiralamak iyi bir fikir olabilir.

Yalıkavak, Bodrum, Couple Coffee Joy

Gündoğan

Yalıkavak’ın birkaç kilometre yakınında bulunan Gündoğan keyifli bir tatil için en iyi adreslerden. Burası birçok yere kıyasla daha az kalabalık oluyor. Yalıkavak gibi hareketli bir merkeze yakın oluşu nedeniyle de eğlence hayatına ulaşmak oldukça kolay. Denizi oldukça berrak ve keyifli. Sahilde bulunan restoranlar bölgeye şirin bir kasaba havası katıyor.

Couple Coffee Joy

Türkbükü

Türkbükü oldukça hareketli bir adres. Özellikle sezonun yoğun zamanlarında fazla kalabalık oluşu yorucu bir hal alabiliyor. Ancak sezonun en yoğun zamanında gitmediğiniz sürece dinlenmek için oldukça güzel bir yer. Bir tarafında duru bir denizin diğer tarafında otellerin, restoranların ve butiklerin bulunduğu keyifli sahil yolu Türkbükü’ne kesinlikle bir kasaba havası katıyor. Özellikle denizin hemen kıyısında yer alan restoranlarda oturmak bizce oldukça keyifli. Türkbükü’nün bir diğer güzel tarafı ise yemyeşil oluşu. Bodrum’un en yeşil bölgesi desek haksızlık etmiş olmayız. Mavi ve yeşilin uyumu bölgeye çok daha keyifli ve dinlendirici bir hava katıyor. Ulaşım için şehir merkezinden kalkan servileri ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Havaalanına uzak oluşu düşünüldüğünde araba kiralamak iyi bir fikir olabilir.

Türkbükü, Bodrum, Couple Coffee Joy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 thoughts

  1. Geri bildirim: Torba Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın