Bodrum’da Kış Rüyası

Çoğumuz Bodrum gibi tatil beldelerine kışın gidilmez diye düşünüyoruz. Geçen yılbaşını Bodrum’da geçirene kadar biz de böyle düşünenler arasındaydık. Ancak insan gidince anlıyor ki aslında Bodrum kışın daha bir güzel. Plajları kaplayan şezlonglar, sokaklara akın eden kalabalık, dolup taşan restoranlar olmadan çok daha keyifli oluyor Bodrum. Yazın sahilde kulağınıza gelen uğultu kışın yerini tatlı tatlı esen rüzgara bırakıyor. Sokaklarda kalabalığın içine girmeden dolaşabiliyor, sahilde kimseye çarpma derdi olmadan rahatlıkla yürüyüş yapabiliyorsunuz. Üstelik bu mevsim bayıcı sıcağa kapılmadan tarihi yerleri gezmek için de oldukça uygun. Yazın hem aşırı sıcaktan hem de kalabalıktan gezmekte zorlandığınız yerleri kışın rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Kış aylarında Bodrum’da çoğu otel kapalı oluyor. Bu nedenle nerede kalacağınıza karar verirken yaza kıyasla çok daha az seçeneğiniz mevcut. Biz Aralık’ta Bodrum’a gittiğimizde Voyage Torba Private’da kalmayı tercih etmiştik.

Voyage Torba Private, Bodrum, Couple Coffee Joy

Torba aşırı denebilecek derecede boştu. Ancak bu sakinlik bizim çok hoşumuza gitmişti. Yazın oldukça kalabalık olan Torba sahilinde sadece balık tutmak ve yürüyüş yapmak için gelenler vardı. Eğer ki şehir yaşantısından uzaklaşmak, birkaç günlüğüne kafa dinlemek için Bodrum’a gitmeyi planlıyorsanız tam bir kasaba havasına bürünmüş Torba’yı tercih edebilirsiniz.

Torba, Bodrum, Couple Coffee Joy

Tatilimizin son gününde ise Bodrum merkeze gitmiştik. Burası Torba’ya göre çok daha kalabalıktı. Yaz sezonunda insanı rahatsız eden bir hareketlilik ve kalabalık içinde olan şehir merkezi Ocak’ta oldukça keyifliydi. Yazın oturmak için yer bulmakta zorlandığımız kafeler oldukça boştu. Hem çarşıda hem sahilde insanlara çarpmadan yürüyebildik Bodrum’da. Eğer Torba gibi bir kasabadan ziyade merkeze yakın daha hareketli bir yerde kalmak isterseniz Voyage Bodrum’u tercih edebilirsiniz.

Bodrum, Couple Coffee Joy

Bodrum ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

 

4 thoughts

  1. Geri bildirim: Torba Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın