Bodrum’a Uçak Bileti Alma Sanatı

Bodrum uçak bileti fiyatları kimi zaman çok pahalı olabiliyor. Ancak bazı noktalara dikkat ederek ciddi miktarda tasarruf sağlamanız mümkün. Bu yazımızda Bodrum’a uçak bileti alırken işinizi kolaylaştırabilecek ipuçlarından bahsettik.

Bodrum, Couple Coffee Joy

Hafta sonlarından ve bayram tatillerinden uzak durun.

Bodrum’un cıvıl cıvıl oluşunu fırsat bilet birçok kişi hafta sonlarını ve bayram tatillerini burada geçirmeyi tercih ediyor. Bu tarihlerin yoğunluğundan kaynaklı olarak uçak bileti fiyatları da normalin üstüne çıkıyor. Eğer ki hafta sonunda ya da bayram tatilinde Bodrum’a gitmekte kararlıysanız biletlerinizi önceden alıp ilk ve son günlerden uzak durmanızı öneririz. Örneğin, bayramın ilk günü uçak bileti fiyatları oldukça yüksek oluyor. Bu durumda bayram tatili başlamadan birkaç gün önce ya da bayramın ikinci günü Bodrum’a gitmek çok daha mantıklı.

Uçuş saatlerinde esnek olun.

Çoğu kişi sabah ve öğle saatlerinde Bodrum’a gitmeyi tercih ediyor. Bu saatlere talebin fazla olmasından dolayı bilet fiyatları da oldukça pahalı oluyor. Eğer ki bu yoğun saatlerin dışına çıkabilirseniz büyük ölçüde tasarruf sağlamanız mümkün. Örneğin, Bodrum’a gidiş için sabah erken ya da akşam geç saatleri tercih edebilirsiniz. Geç bir saatte yola çıkmak o günü kaybetmenize neden olur, ancak Bodrum’da eviniz varsa tatili bir gün uzatıp gidiş biletinizi geç bir saate almaktan zarar gelmeyebilir. Eğer otelde kalacaksanız ve ödeme yaptığınız günü kaybetmek istemiyorsanız çok erken bir saate biletinizi almayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle erken bir saatte Bodrum’a giderek tatiliniz için fazladan zaman kazanmış olursunuz.

Salı, Çarşamba veya Cumartesi gününe bilet almaya çalışın.

Hafta sonunu Bodrum’da geçirmek isteyenler Perşembe ya da Cuma günü Bodrum’a gidip Pazar ya da Pazartesi günü dönmeyi tercih ediyorlar. Bu yoğunluk nedeniyle de hafta sonuna yakın günlerde biletler oldukça pahalı oluyor. Bu günlerden uzak durduğunuz sürece daha uygun fiyatlı uçak bileti bulmanız mümkün.

Uygun fiyatlı havayolu şirketlerinden bilet almaktan çekinmeyin.

İstanbul Bodrum arası yaklaşık olarak 50 dakika sürüyor. Bu da rötar olmadıkça uçakta kalma sürenizin yaklaşık bir saat olduğu anlamına gelir. Eğer uygun fiyatlı bilet arıyorsanız sadece bir saat sürecek bir yolculuk için havayolu şirketleri arasında ayrım yapmayın deriz.

Alternatif havaalanlarını kullanın.

Bodrum’da tek bir havaalanı var. Ancak İstanbul’dan Bodrum’a gidiyorsanız Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan bilet almayı deneyebilirsiniz. Bu yolla biletinizi neredeyse yarı fiyatına almanız mümkün.

Ekstra Bir Öneri: Ücretsiz servis hizmeti veren havayolu şirketlerinden bilet alın.

Bodrum havaalanı tatil beldelerine pek de yakın değil. Havaalanına en yakın yerlerden biri olan Torba’ya gitmek bile yaklaşık olarak 20 dakika sürüyor. Eğer araba kiralamayacaksanız havaalanından kalacağınız yere gitmek için taksi, servis, ya da minibüs kullanmanız gerekmekte. Bizce bu durumda en mantıklısı servis hizmeti veren bir havayolundan uçak bileti almak. Bizim önerimiz kesinlikle Atlas Global. Biletinizi Atlas Global’den alarak ücretsiz servislerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer Bodrum yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

4 thoughts

  1. Geri bildirim: Torba Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın