Belgrad’da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran

Belgrad’a seyahat edeceklerin en merak ettiği noktalardan bir tanesi hiç kuşkusuz ki şehirde gidilebilecek iyi restoranlar. Bu yazımızda Belgrad’da mutlaka gidilmesi gereken restoranlardan bahsettik. Şehrin en ünlü ve en orijinal yerlerinin bulunduğu bu listedeki adresleri gezi rehberinize eklemeyi ihmal etmeyin deriz.

1. Dva Jelena

Tarihi 1832 yılına dayanan Dva Jelena, Belgrad’ın en eski ve en ünlü restoranlarından biri olarak bilinmekte. Bohem yapısıyla ilgi çeken Skandarlija Bölgesi’nde bulunan bu tarihi restoran, eski dönemleri anımsatan sade bir atmosfere sahip. Dva Jelena, kuşkusuz ki Sırp mutfağına özgü lezzetleri tadabileceğiniz en iyi restoranlardan bir tanesi. Oldukça geniş bir menüye sahip olması sebebiyle Sırbistan’ın neredeyse bütün ünlü yemeklerini burada bulabilirsiniz.

Eğer canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği için Dva Jelena’ya gitmeyi tercih ederseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Öğlen saatlerinde ise restoran çok dolu olmuyor, kolayca yer bulabilirsiniz.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Dva Jelena

2. Manufaktura

Knez Mihailova Caddesi’nin sonunda bulunan Manufaktura, Balkan mutfağına özgü yemekleri tatmak için gidilebilecek en hoş adreslerden bir tanesi. Zengin menüsü ve hoş atmosferiyle dikkat çeken bu restoran, Belgrad’da daima kalabalık olan adreslerin başında geliyor. Özellikle akşam saatleri Manufaktura’ya gitmeyi planlıyorsanız mutlaka önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Manufaktura

3. Little Bay

Eski zamanları andıran dekorasyonu ile ilgi çeken Little Bay, Belgrad’da gidilebilecek en orijinal restoranlardan bir tanesi. Kapısından içeri girdiğinizde sizi başka bir yüzyılda hissettirecek olan bu restorana kesinlikle uğramalısınız. Little Bay’in yemekleri de tıpkı atmosferi gibi oldukça başarılı. Restoranın içerisinde yer alan balkon kısmında oturmak isterseniz kesinlikle önceden rezervasyon yaptırmalısınız.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Little Bay

4. Lorenzo & Kakalamba

Belgrad’ın kendine özgü restoranlarından bir diğeri ise Lorenzo & Kakalamba. Değişik bir dekorasyona sahip olan bu restoran için şehirdeki en enteresan yerlerden biri desek abartmış olmayız bizce. Lorenzo & Kakalamba, ağırlıklı olarak dünya mutfağından lezzetler sunmakta. Belgrad’a gittiğinizde Sırp mutfağına özgü yemekleri tatmak isteyebilirsiniz, ancak geniş bir menüye ve enteresan bir dekorasyona sahip olan bu orijinal restorana da bir şans vermelisiniz.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Lorenzo & Kakalamba

5. Dorian Gray

Hoş atmosferiyle dikkat çeken Dorian Gray, Belgrad’da gidilebilecek ünlü restoranlardan bir diğeri. Menüsü her sezon yenilenen Dorian Gray’de birçok farklı mutfağa özgü yemekleri bulabilirsiniz. Özellikle havalar sıcakken restoranın dış kısmında oturup şehri izlemesi oldukça keyifli oluyor.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Dorian Gray

6. Villa Maska

Daha içerisine girmeden farklı yapısını hissettiren Villa Maska, 1926 yılında inşa edilmiş tarihi bir evin içerisinde bulunmakta. Kapısında özenle tasarlanmış eski bir arabanın, içerisinde ise vintage eşyaların ve tabloların bulunduğu oldukça keyifli bir adres burası. Enteresan dekorasyonu ile ilgi çeken Villa Maska’nın menüsü de oldukça başarılı. Belgrad’a gittiğinizde Aziz Sava Katedrali yakınında bulunan Villa Maska’ya mutlaka uğramalısınız.

Belgrad'da Mutlaka Gidilmesi Gereken 6 Restoran: Villa Maska
Villa Maska

Bir Cevap Yazın