Balat Coffee & Guide

Bazen öyle bir yer çıkar ki insanın karşısına sizden bir parça barındırdığını hissedersiniz. Balat Coffee & Guide sıcaklığı ve samimiyetiyle tam olarak bu hissi uyandırdı bizde. Yeşilin en güzel tonunun hakim olduğu bu şirin kahve dükkanında özenle hazırlanmış kahveler, tazecik tatlılar, Balat’ı konu alan resimler, haritalar, bolca samimiyet, sıcakkanlılık ve huzur bulunuyor.

Balat Coffee Guide, Couple Coffee Joy                     coffeeandguide / instagram

Adından da anlaşılacağı üzere Balat Coffee & Guide misafirlerine iyi bir kahve sunmanın yanında Balat’ın tarihi mekanlarını da tanıtmayı hedefliyor. Dilerseniz Balat Coffee & Guide’ın misafirlerine verdiği haritadan yararlanabilir ve iyi bir kahve içtikten sonra Balat’ta görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilirsiniz. Temmuz ayında kapılarını açan Balat Coffee & Guide Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortak çalışarak Balatlı çocukların eğitimine destek veren bir proje yürütmekte. Düzenlenecek çeşitli etkinliklerin gelirleri Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından toplanacak ve Balatlı çocukların eğitiminde kullanılacak. Eğer ki bu etkinliklerde yer almak isterseniz Balat Coffee & Guide’ın sosyal medya hesaplarına bir bakın deriz.

Balat Coffee Guide, Couple Coffee Joy

Bu şirin mekanda bizi oldukça etkileyen bir diğer nokta ise dekorasyonu oldu. Burada her şey oldukça özenli bir biçimde seçilmiş ve yerleştirilmiş. Adeta her eşya birbiriyle bir uyum içinde. Kütüphaneli masaları kesinlikle favorimiz oldu. Raflarda yer alan kitapları incelemek bizce oldukça keyifliydi.

Balat Coffee Guide, Couple Coffee Joy

Balat Coffee & Guide’da servis edilen tüm kahveler Kimma’nın kavurduğu kahve çekirdekleriyle hazırlanıyor. Minik bir parantez açarak şunu da belirtelim: Nitelikli Kahveciler Birliği’nin değerlendirmesinde 100 üzerinden 80 ve üstü puanlar almış Kimma’nın kahveleri. Yolunuz Balat’a düşerse esspresso toniclerini mutlaka tadın deriz. Biz gittiğimiz zaman daha sıcak bir şeyler içmek isteyip lattelerini tatmıştık. Bu nedenle esspresso tonic hakkında pek bir şey yazamayacağız. Ancak bir sonraki ziyaretimizde kesinlikle bunu tadacağımıza şimdiden karar verdik. Eğer siz de bizim gibi yumuşak bir kahve tercih etmek isterseniz lattelerini tadabilirsiniz. Kahvenin yanına eşlik eden birbirinden leziz atıştırmalıklar da bulunuyor Balat Coffee & Guide’da.  Seçmesi oldukça zor olsa da biz yer fıstığı ezmeli kurabiyelerini tercih ettik. Kesinlikle öneriyoruz!

Balat Coffee Guide, Couple Coffee Joy

Adres: Balat Mahallesi, Ayan Cd. No:52, 34087 Fatih/Istanbul

Çalışma Saatleri: Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar / 10:00 – 19:00

Bir Cevap Yazın