Alaçatı’ya Gitmek İçin 8 Neden

Alaçatı’ya gidip gitmeme konusunda kararsızsanız ya da tatilinizle ilgili birkaç tavsiyeye ihtiyacınız varsa Alaçatı’nın olmazsa olmazlarından bahsettiğimiz bu yazımıza göz atabilirsiniz.

1. Alaçatı Sokakları

Rengarenk çiçekler ve taş evlerle dolu Alaçatı Sokakları’nda dolaşmanın keyfi başka hiçbir yerde yok. Minik bir sahil kasabasını andıran mimarisi kuşkusuz ki Alaçatı’yı Alaçatı yapan en önemli nedenlerin başında geliyor.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

2. Deniz, Kum, Güneş

Berrak, pırıl pırıl bir denize ev sahipliği yapıyor Alaçatı. Bizce sıcaktan bunalmadan denizin ve güneşin tadını çıkartmak için gidilebilecek en iyi adreslerden. Eğer imkanınız olursa saklı koyları ve plajları keşfe çıkmanızı öneriyoruz. Kalabalıktan uzak bu koy ve plajlar oldukça sessiz ve sakin oluyor.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

3. Rüzgar Sörfü

Alaçatı’nın olmazsa olmazlarından bir tanesi de rüzgar sörfü. Her yıl çok sayıda sörfçüyü ağırlayan Alaçatı birçok sörf turnuvasına da ev sahipliği yapmakta.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

4. Ege Mutfağı

Ege mutfağının leziz yemeklerini tadabileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi Alaçatı. Rengarenk sokaklarda birbiri ardına dizilmiş restoranlarda Ege yemeklerini tatmanın keyfi bir başka oluyor. Biz özellikle mezelerini ve Ege kahvaltısını çok sevdik.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

5. Butik Oteller

Büyük tatil köylerine gidip yemek saati kovalamaktan, şezlonglarda boş yer bulabilme telaşı yaşamaktan yorulanlar için mükemmel bir adres Alaçatı. Her biri ayrı bir güzelliğe sahip butik oteller Alaçatı’nın sakin ve şirin havasıyla oldukça uyumlu. Alaçatı’nın tarihi taş evlerinde hizmet veren bu oteller sıcak ve samimi havaya sahip. Gündüz rengarenk sokakların ve berrak denizin tadını çıkarttıktan sonra şirin bir taş odada Alaçatı sokaklarını izleyerek dinlenmenin keyfi bir başka oluyor.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

6. Hacımemiş Mahallesi

Sevimli antika dükkanları ve küçük restoranlarla dolu Hacımemiş Mahallesi’nde dolaşmak oldukça keyifli. Dilerseniz kahvenizi içerken, dilerseniz de dondurmanızı yerken Hacımemiş Mahallesi’ni keşfe çıkabilirsiniz. Yolunuz buraya düşerse antika dükkanlarına ve galerilere uğramayı ihmal etmeyin deriz.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

7. Kemalpaşa Caddesi

Birbiri ardına sıralanmış restoranları, kafeleri ve butikleriyle ünlü Kemalpaşa Caddesi adeta Alaçatı’nın gözbebeği. Akşam saatlerinde fazlasıyla kalabalık olduğu için biz gündüz burada dolaşmayı daha çok seviyoruz.

Alaçatıflickr.com/yilmazoevuenc

8. Yel Değirmenleri

Alaçatı’nın sembollerinden bir diğeri ise tarihi yel değirmenleri. Merkezin hemen ilerisinde minik bir tepede bulunan yel değirmenlerini ziyaret edip Alaçatı’yı yukarıdan seyretmek oldukça keyifli.

Alaçatı, Couple Coffee Joy

Alaçatı ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

3 thoughts

  1. Geri bildirim: Alaçatı Notları

Bir Cevap Yazın