Alaçatı’nın En Keyifli 8 Mekanı

Her sokağını, her köşesini ayrı sevdiğimiz Alaçatı’da en beğendiğimiz 8 mekanı listeledik. Alaçatı’da lezzetli bir kahve ve tatlı eşliğinde sohbet etmek, kitap okumak, ya da dinlenmek için çok sevdiğimiz bu mekanlara gitmeyi tercih edebilirsiniz.

1. Köşe Kahve

Kemalpaşa Caddesi’nde yer alan Köşe Kahve’de oturup hareketli Alaçatı sokaklarını izlemek bizce oldukça keyifli. Rengarenk çiçeklerle kaplı bu güzel kafenin tatlıları kesinlikle favorimiz.

Kemalpaşa Caddesi, 1005. Sokak, No 4, Çeşme

2. Limoni

Sevimli masaları, lezzetli dondurmaları ve kahveleriyle Alaçatı’ya en çok yakışan mekanlardan biri Limoni. Arnavut kaldırımlara konulmuş küçük masaları ve hoş dekorasyonu Alaçatı’nın şirin bir kasabayı andıran havasıyla oldukça uyumlu. Biz dondurmasını ve limonatasını çok sevdik.

Alaçatı Mahallesi, 1005. Sokak, No 68, Çeşme

3. Roqqa Coffee

Alaçatı’da lezzetli bir kahve içmek isteyenlere önerimiz kesinlikle Roqqa Coffee. Hacımemiş’in sakin bir sokağında yer alan Roqqa üçüncü dalga kahve dükkanlarının en başarılı örneklerinden.

Alaçatı Mahallesi, 2001. Sokak, No 44, Çeşme

4. Tuck Coffee

Alaçatı’da iyi bir kahve içmek için bir diğer önerimiz ise Tuck Coffee. Biz hem kahvelerini hem de smoothielerini çok sevdik.

Alaçatı Mahallesi, 3000. Sokak, No 20, Çeşme

5. Peri Art Cafe

Alaçatı’nın sakin bir sokağında yer alan Peri Art Cafe kalabalıktan kaçıp dinlenmek isteyenlere tavsiye edebileceğimiz hoş bir mekan. Lezzetli tatlılarını ve kahvelerini tattıktan sonra sanat galerisine uğramayı ihmal etmeyin deriz.

Alaçatı Mahallesi, 13046. Sokak, No 3, Çeşme

6. Furun Cafe & Patisserie

Alaçatı’da lezzetli tatlılar yemek için en sevdiğimiz adreslerden bir tanesi de Furun. Taze ve leziz tatlılarını vitrinden seçmesi oldukça zor. Kısa bir mola için oturulabilecek şirin bir pastane.

Tokoğlu Mahallesi, 1005. Sokak, No 9/A, Çeşme

View this post on Instagram

#furun #alaçatı #çeşme

A post shared by Furun (@furun_cafe) on

7. Alaköy Alaçatı

Dondurmalarını ve tatlılarını çok sevdiğimiz Alaköy Pastanesi Hacımemiş’in şirin bir sokağında hizmet vermekte. Reçelden dondurmaya, kurabiyeden hafif sütlü tatlılara birçok farklı lezzeti hiç kuşkusuz deneyebilirsiniz bu şirin pastanede. Sokağa bakan masalara oturup Alaçatı sokaklarını izlemek bizce oldukça keyifli oluyor.

Alaçatı Mahallesi, 1018. Sokak, No 2, Çeşme

8. Dondurmino Gelato

Alaçatı’da güzel bir dondurma yemek için bir diğer önerimiz ise Dondurmino. Çeşit çeşit hazırladıkları italyalyan dondurmaları (gelato) her zaman lezzetli ve taze oluyor. Yolunuz Alaçatı’ya düşerse buraya uğramadan dönmeyin deriz.

Alaçatı Mahallesi, 2012. Sokak, Çeşme

Alaçatı ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

3 thoughts

  1. Geri bildirim: Alaçatı Notları

Bir Cevap Yazın