Alaçatı’da Nerede Kalınır?

Alaçatı’da nerede kalınır sorusunun bizce iki cevabı var: merkezde ya da sahilde.

Taş evleri, arnavut kaldırımları ve renkli sokaklarıyla ünlü Alaçatı merkez tam bir Ege kasabasını andırıyor. Şirin butik oteller, küçük restoranlar ve dükkanlar hakim bu bölgede. Kemalpaşa Caddesi ve Hacımemiş Mahallesi buranın en gözde iki yeri. Merkezi bir yerde konaklamak istiyorsanız Alaçatı’nın en meşhur caddesi olan Kemalpaşa Caddesi’ne yakın bir yeri tercih edebilirsiniz. Hem merkezde olup hem de kalabalıktan uzakta olmak isterseniz Kemalpaşa Caddesi’ne çıkan ara sokaklarda konaklamak iyi bir fikir olabilir. Antikacılar, küçük dükkanlar, dondurmacılar ve şirin restoranlarla dolu Hacımemiş Mahallesi ise Alaçatı’nın yeni gözbebeği. Burada da genel olarak butik oteller hizmet vermekte. Kemalpaşa Caddesi ve Hacımemiş Mahallesi birbirine oldukça yakın. Bir yerden bir yere rahatlıkla yürüyerek gidebilirsiniz.

Konaklamada ikinci seçenek ise Alaçatı’nın sahil kısmı. Çeşme yarımadasının güneyindeki bu bölge merkeze yaklaşık beş kilometre uzaklıkta bulunmakta. Burada hem butik oteller hem de büyük zincir oteller mevcut. Eğer Alaçatı’ya denizi için gidiyorsanız, sahile yakın bir yerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Üstelik çevrede rüzgar sörfü ve kiteboard yapmaya uygun birçok plaj da mevcut.

Biz Alaçatı’ya gittiğimizde Peri Art’da konaklamayı tercih etmiştik. Kemalpaşa Caddesi’nin sonunda yer alan bu şirin otelin bir kafesi ve sanat galerisi de mevcut. Hem merkezi olup hem de kalabalığın dışında yer alan Peri Art’ı biz oldukça beğenmiştik. Üstelik evcil hayvan da kabul ediyorlar.

Alaçatı ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz:

 

 

Bir Cevap Yazın